• У США арештували українку на акції проти музикантів-прибічників Путіна

У США арештували українку на акції проти музикантів-прибічників Путіна

. \\ Мир \\ АТО

Источник: glavcom.ua

Під час акції протесту біля Національного Кафедрального собору у Вашингтоні проти виступу двох російських музикантів-прибічників Путіна поліція затримала українську активістку Олексу Чопівську. Про це повідомила у вівторок українська служба Голосу Америки.


«У понеділок, 13 листопада, активістку української діаспори Олексу Чопівську заарештували у Вашингтоні під час протесту біля Національного собору проти організованого за участю посольства Російської Федерації «Концерту за єдність», - зазначається в повідомленні.


Олекса разом з мамою роздавали листівки відвідувачам концерту, в якому брали участь російський диригент Валерій Гергієв та піаніст Денис Мацуєв. Обидва у 2014 році підписалися під листом на підтримку анексії Криму Росією та її політику стосовно України.


Охорона собору попросила жінок залишити територію. Олекса, яка навчалася у приватній школі для дівчат при соборі, відстоювала своє право залишатися на території рідної для неї організації. Жінці, яка очолює Американський центр за європейську Україну і є головним виконавчим директором та засновником Транснаціональної освітньої групи і директором Програми світової економіки в Інституті Аспена, буде на рік заборонено заходити на територію собору. Також, за словами охоронця, у неї буде запис про судимість.


Як зазначив у Facebook один із організаторів акції Дмитро Валуєв, це сталося вперше, коли один із учасників протестів був заарештований.


«Національний Кафедральний собор не хотів, щоб ми роздавали листівки гостям або мирно протестували перед собором, тому нам довелося вітати гостей на Вісконсін авеню», - зауважив він.


Активіст підкреслив, що російське урядове інформагентство ТАСС вже назвало виступ у соборі прибічників Путіна «проривом» в російсько-американських відносинах.


«Це сигнал для російського народу та інших людей у всьому світі, що ви можете тероризувати інші нації і вам нічого не буде, ви можете втручатися в американські вибори, й вас і надалі запрошуватимуть американці, ви можете вбивати незгодних і журналістів у вашій країні, і вас продовжуватимуть визнавати. Це не повинно відбуватися ні у Вашингтоні, ні в Кафедральному Соборі», - наголосив активіст.

Источник: glavcom.ua

У понеділок, 13 листопада, активістку української діаспори Олексу Чопівську заарештували у Вашингтоні під час протесту біля Національного собору проти організованого за участю посольства РФ «Концерту за єдність».


Про це повідомляє «Голос Америки».


Олекса разом з мамою роздавали листівки відвідувачам концерту, в якому брали участь російський диригент Валерій Ґерґієв та піаніст Денис Мацуєв.


За даними видання, обидва з них у 2014-му році підписалися під листом у підтримку анексії Криму Росією.


Охорона собору попросила жінок залишити територію. Олекса, яка навчалася у приватній школі для дівчат при соборі, відмовилась.


Начальник охорони викликав поліцію. Правоохоронці приїхали, вдягли на Олексу кайданки і відвезли.Як начальник охорони пояснив, Чопівську відвезли до відділку, де на неї складуть протокол і відпустять. Їй буде на рік заборонено заходити на територію собору. Також, за словами охоронця, у неї буде судимість.


Пізніше, в інтерв’ю  вона підтвердила, що її звинувачують у незаконному потраплянні на приватну територію та заборонили заходити на територію собору протягом року. За її словами, вона буде оскаржувати звинувачення в суді.


Чопівська очолює Американський центр за європейську Україну і є головним виконавчим директором та засновником Транснаціональної освітньої групи і директором Програми світової економіки в Інституті Аспена.

Источник: 5.ua

У Вашингтоні під час проведення акції протесту біля Національного Кафедрального собору поліція затримала українську активістку Олексу Чопівську. Про це повідомляє  "Голос Америки". 


Як стало відомо, Чопівська виступала проти гастролей двох російських музикантів-прибічників Путіна.


"У понеділок, 13 листопада, активістку української діаспори Олексу Чопівську (Alexa Chopivsky) заарештували у Вашингтоні під час протесту біля Національного собору проти організованого за участю посольства Російської Федерації "Концерту за єдність", - йдеться у повідомленні.


Також стало відомо, що Олекса разом з матір'ю роздавали листівки відвідувачам концерту, в якому брали участь російський диригент Валерій Гергієв та піаніст Денис Мацуєв. Обидва ще 2014 року поставили підписи під листом на підтримку анексії Криму Російською Федерацією та її політику Кремля щодо України.


Охорона собору попросила жінок залишити територію. Олекса відстоювала своє право залишатися на території рідної для неї організації. Тоді начальник охорони викликав поліцію. Правоохоронці "скрутили" Олексі руки, вдягли на неї наручники та повезли до відділку поліції. Там українка провела близько 5 годин, на неї було складено протокол. "Концерт рекламували як 'Концерт за єдність'. Однак, Росія розв'язала агресію в Україні та Грузії. За що така єдність і з ким? Росія тепер вважає, що вона може розв'язувати війни, порушувати міжнародне право, втручатись у вибори за кордоном, і її все одно вітатимуть в Америці", - прокоментувала інцидент Чопівська.Тепер Олексі, яка очолює Американський центр за європейську Україну та є головним виконавчим директором та засновником Транснаціональної освітньої групи, директором Програми світової економіки в Інституті Аспена, упродовж року буде заборонено заходити на територію собору. Також, за словами охоронця, вона матиме запис про судимість.


Крім того, як зауважив один з організаторів акції Дмитро Валуєв, це вперше, коли одного з учасників протестів заарештовують.


"Національний Кафедральний собор не хотів, щоб ми роздавали листівки гостям або мирно протестували перед собором, тому нам довелося вітати гостей на Вісконсін авеню", - написав він у Facebook .Також активіст додав, що російське урядове інформагентство ТАСС вже назвало виступ у соборі прибічників Путіна "проривом" в російсько-американських відносинах.


"Це сигнал для російського народу та інших людей у всьому світі, що ви можете тероризувати інші нації, і вам нічого не буде, ви можете втручатися в американські вибори, а вас і надалі запрошуватимуть американці. Ви можете вбивати незгодних і журналістів у вашій країні, і вас продовжуватимуть визнавати. Це не повинно відбуватися ні у Вашингтоні, ні в Кафедральному Соборі", - наголосив Валуєв.Дивіться також фотогалерею за темою: