• Справа екс-беркутівців: як вибух гранати завадив майданівцям зрозуміти, що їх підстрелили (Відео)

Справа екс-беркутівців: як вибух гранати завадив майданівцям зрозуміти, що їх підстрелили (Відео)

. \\ Мир

Источник: 5.ua

Ще двох поранених активістів Революції Гідності допитали у Святошинському райсуді столиці. Прокурори стверджують – ці епізоди підтверджують провину екс-беркутівців, адвокати ж це заперечують. Аргументи усіх учасників процесу – слухали кореспонденти "5 каналу".Під час Революції гідності волинянин Володимир Ткачук був у столиці тричі. Разом із друзями входив до сотні "Волинська Січ" та ретельно пильнував, щоби на Майдані не було провокацій. Нині перед судом присяжних намагається достеменно згадати ранок 20 лютого 2014 року. Після відступу силовиків, близько 9-ї з побратимами він піднявся від стели до Жовтневого палацу. Від пострілів, які лунали спереду, прикривалися щитами. Володимир Ткачук добре пам'ятає вибух гранати поряд, а про те, що поранений – дізнався, коли захотів підвестися.


Спершу Володимир Ткачук припускав, що в ногу поцілив уламок гранати, але судово-медична експертиза довела, що це наскрізне вогнепальне поранення правої гомілки. Прокурори вважають доведеним фактом: стріляли з сектору, де перебували беркутівці. Адвокати ж категорично це відкидають, кажуть – епізод досі належно не розслідували.


Свої свідчення дає і ще один потерпілий – Валентин Балковенко, який був учасником усіх ключових подій під час Революції Гідності. Тодішній першокурсник Чернігівського університету не міг всидіти на парах, коли загострювалися протистояння на Майдані. Валентин пригадує – бачив озброєних спецпризначенців, але переміг страх та побіг з іншими мітингувальниками вгору Інститутською.


Згадує: "Начебто вибухнула граната. Тут дивишся ти на ногу – після того шоку – а там просто кров із черевика. Я покликав допомогу, до мене підбігли хлопці і сказали "лягай". Вони мене підхопили швидко й віднесли до Жовтневого палацу".


Матеріали за цим епізодом продовжать розглядати на наступному засіданні. П'ятьом беркутівцям закидають вбивства 48 активістів, а ще 84 – визнали потерпілими.


Леся Головата, Василь Дмитрієв, "5 канал"Дивіться також фотогалерею: