• Ажіотаж минув: українці почали менше виїжджати за кордон по безвізу

Ажіотаж минув: українці почали менше виїжджати за кордон по безвізу

. \\ Спорт

Источник: 5.ua

За останній місяць кількість українців, що подорожують до країн ЄС по безвізу, зменшилася на 15%, і становить майже 29 тис. осіб. Це втричі менше порівняно з першими 30-ма днями лібералізації візового режиму. Про таке в ефірі "5 каналу" заявив голова Держприкордонслужби Петро Цигикал.


"Держприкордонслужба виконала всі визначені керівництвом держави завдання - створена система біометричного контролю функціонує на кордоні з країнами ЄС та авіаційному напрямку, біометричне обладнання встановлене у 157 міжнародних та міждержавних пунктах пропуску", - сказав він. 


З його слів, загалом з 11-го червня 2017 року до Євросоюзу у безвізовому порядку прослідувало 419 тис. громадян України (3% від загальної кількості, 12% – від тих, які прослідували за біометричними паспортами). Однак за останній місяць кількість українців-безвізовиків зменшилася на 15% і становить майже 29 тис. осіб.


Однак це втричі менше порівняно з першими 30-ма днями лібералізації візового режиму – майже 100 тис. громадян України.


"При цьому масових непропусків суміжною стороною, як на початку прогнозували окремі експерти, не відмічається, а кількість відмов залишається незначною. Лише 0,2% від загальної кількості таких подорожувальників (10 тис.). Загалом, за попередніми підрахунками, у в’їзді в країни ЄС відмовлено понад 60 особам", - додав Цигикал.


Крім того, в ексклюзивному інтерв'ю голова ДПСУ відзначив, що бюджет Держприкордонслужби у 2018 році збільшено на 25%."На 2018 рік бюджет Державної прикордонної служби України збільшено на 25%. На сьогодні це 9 мільярдів гривень. Ми сподіваємося, що зможемо збільшити кількість підрозділів на державному кордоні, які стануть ще більш ефективними", - сказав він.


"Активно працюємо над внесенням змін до держбюджету в частині виділення Службі додатково 1,2 млрд грн, які необхідні для підвищення грошового забезпечення тих, хто безпосередньо охороняє кордон, реорганізації спеціальних, оперативних і бойових підрозділів, підвищення укомплектованості персоналом та облаштування кордону з урахуванням реформування моделі його охорони", - додав очільник прикордонного відомства.


Источник: glavcom.ua

Держприкордонслужба завершила створення системи біометричного контролю. Відповідне обладнання було встановлено на наземних пунктах пропуску на кордонах з країнами-учасницями Європейського союзу, а також в аеропортах.

Про це заявив глава Державної прикордонної служби України Петро Цигикал, повідомляє прес-служба ДПСУ.


Зазначається, що всього було модернізовано 157 міжнародних і міждержавних пунктів пропуску.


Також Цигикал зазначив, що з моменту лібералізації візового режиму з ЄС 11 червня 2017 року можливістю без візи перетнути європейські кордони скористалося 419 тисяч українських громадян. Це 3% від усієї кількості українців, які виїжджали за цей період за кордон, і 12% від тих, хто використовував біометричні паспорти.


«При цьому масових непропусків суміжною стороною, як на початку прогнозували деякі експерти, не відзначається, а кількість відмов залишається незначною. Тільки 0,2% від загальної кількості таких мандрівників (10 тис.). Загалом за попередніми підрахунками у в’їзді в країни ЄС відмовлено понад 60 особам», – додав глава ДПСУ.