• "Цивільний шлагбаум": як в Одесі активісти відповіли на незаконну стоянку біля моря (Відео)

"Цивільний шлагбаум": як в Одесі активісти відповіли на незаконну стоянку біля моря (Відео)

. \\ АТО

Источник: 5.ua

На відео, що з'явилось у мережі, водій намагається проїхати до моря, але дорогу йому перекриває шлагбаум. За проїзд касир вимагає 20 гривень. Після суперечок - кличе підмогу. 


Активісти написали заяву до поліції з вимогою прибрати шлагбаум. Через відсутність реакції вирішили провести символічну акцію протесту.


"Ми встановили так званий цивільний шлагбаум. Тих людей, які проїжджають по вулиці міста і платять за проїзд, ми повертаємо і ставимо акцент, що свідомий громадянин не повинен платити гроші за банальне злодійство", - каже організатор акції Михайло Кузаконь.


Касир шлагбаума після початку такої акції починає пропускати водіїв безплатно, але лише тих, хто не затримався на загородженій вулиці довше, ніж на 5 хвилин.


"Не минуло 5 хвилин, поки проїхала через стоянку, тому за проїзд не заплатила. Але, як сказав адміністратор-касир, якби пройшло більше – заплатила би 20 грн/год. Такса дуже висока - це раз. Крім того, тут немає законних підстав, щоб збирати гроші. Тобто, юридично тут не стоянка", - наголошує водійка Тетяна Петракевич.За версією учасників акції, декілька років тому цю ділянку дороги міська влада передала у користування приватній особі. Відтоді тут з'явився шлагбаум.


"Це все вулиця громадського значення. У 2015 році вона була передана структурі. Я подав позов, оскаржую це. Скрізного проїзду немає, і беруть 20 грн. Ця акція направлена на те, щоб вони врешті-решт забрали свої шлагбауми", - зазначає адвокат активістів Вадим Оксюта.


Документи, які дозволяють брати гроші за проїзд цією ділянкою вулиці, касир і адміністратор журналістам "5 каналу" продемонструвати відмовилися, як і від коментарів.


Чи законно встановлені шлагбаум та плата за проїзд - у прес-службі міської влади пообіцяли надати коментарі у середу.
Дивіться також фотогалерею за темою: