• УПЦ КП проведе Архієрейський собор перед Об’єднавчим собором православних церков

УПЦ КП проведе Архієрейський собор перед Об’єднавчим собором православних церков

.

Источник: radiosvoboda.org

Священний синод Української православної церкви Київського патріархату скликає на 13 грудня Архієрейський собор. Про це у Facebook повідомив речник УПЦ Київського патріархату, архієпископ Євстратій Зоря.


«Архієрейський собор повинен розглянути підсумки підготовчої роботи до Об‘єднавчого собору та ухвалити рішення щодо Об‘єднавчого собору 15 грудня 2018 року», – написав речник.Українська православна церква Київського патріархату спільно з Українською автокефальною церквою вирішила брати участь в об'єднавчому соборі канонічно визнаної Вселенським партіархатом Української православної церкви. Релігійна організація, яка нині називається Українською православною церквою і перебуває в єдності з Московським патріархатом, вирішила не брати участь у об'єднанні. Її ієрархи заявили, що ця організація покарає своїх священиків, які вирішать приєднатися до об’єднавчого собору православної церкви в Україні.


Об’єднавчий собор Української православної церкви відбудеться в грудні, повідомив 19 листопада Вселенський патріархат.


Об’єднавчий собор Української православної церкви відбудеться 15 грудня, заявив президент України Петро Порошенко, виступаючи на Форумі місцевого самоврядування у Києві 5 грудня.


13 листопада президент України Петро Порошенко зустрівся з групою архієреїв Української православної церкви (Московського патріархату), які підтримують створення помісної української церкви. Переговори проходили у закритому режимі.


На Об’єднавчому соборі керівники українських православних церков – УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ (МП) – мають ухвалити рішення про об’єднання церкви й обрати її предстоятеля. Саме йому в майбутньому мають дати томос про автокефалію української православної церкви, рішення про що 11 жовтня ухвалив синод Вселенського патріархату (материнської структури всіх православних церков світу).


Росія і Російська православна церква виступають проти цього рішення.


 


 

 


НА ЦЮ Ж ТЕМУ:
Патріарх Варфоломій про автокефалію УПЦ: втручаємося тому, що це наш обов’язок


5 ознак втручання Росії у надання томосу для України очима українських науковців


Що означає угода України зі Вселенським патріархатом?


Ми вимагаємо, щоб РПЦ не ховалася в Україні під назвою «українська» – Філарет


Усі православні архієреї в Україні є архієреями Вселенського престолу – архієпископ Йов
 


 

 


У Радіо Свобода також є цікаві новини, які не потрапляють на сайт. Читайте їх у Telegram-каналі.

Источник: tyzhden.ua

Священний синод Української православної церкви Київського патріархату повідомив, що на 13 грудня скликає Архієрейський собор, на якому планують ухвалити рішення щодо Об'єднавчого собору 15 грудня. Про це в четвер, 6 грудня, повідомив речник УПЦ КП Євстратій Зоря. "Священний синод УПЦ КП скликає на 13 грудня 2018 р. Архієрейський собор Київського патріархату. Архієрейський собор повинен розглянути підсумки підготовчої роботи до Об'єднавчого собору та ухвалити рішення щодо Об‘єднавчого собору 15 грудня 2018 р", – заявив він. Як повідомлялося, 5 грудня президент Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий Собор зі створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі святої Софії у Києві.   Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України. Також Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію. 11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.  


Источник: bbc.com
ВарфоломійКопирайт изображения
Getty ImagesВселенський патріарх Варфоломій розіслав ієрархам українських православних церков листи-запрошення на участь в об'єднавчому соборі 15 грудня для створення помісної церкви в Україні.

Текст листа-запрошення опублікував у Facebook митрополит Переяслав-Хмельницький УПЦ (МП) Олександр (Драбинко).

Джерело BBC News Україна у Константинополі підтвердило автентичність опублікованого митрополитом листа.

У ньому митрополита запрошують на собор разом з одним кліриком та одним монахом чи мирянином, кожен з яких матиме право голосу.

Представником Вселенського патріарха на соборі буде митрополит Галльський Еммануїл (Адамакіс), якого називають куратором "українського питання" в Константинополі.

Присутнім на соборі буде й президент України Петро Порошенко.

Хто і як обиратиме?

Джерело у Константинополі зазначило, що кожен український ієрарх, незалежно від церкви, яку представляє, матиме можливість взяти з собою на собор ще двох людей. Кожен з них матиме право голосу.

У тексті запрошення також ідеться, що на соборі сформують бюлетень із трьох кандидатів на предстоятеля новоствореної помісної церкви.

Співрозмовник ВВС пояснив, що спочатку голосуватимуть всі разом - ієрархи, запрошені ними миряни, клірики та монахи, - доки із усіх кандидатів не визначать трьох головних.

Після цього вже тільки архієреї обиратимуть предстоятеля з-поміж трьох фіналістів.

Собор УПЦ КПКопирайт изображения
Image caption

УПЦ КП проведе власний архієрейський собор для підготовки до створення помісної церкви

Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) проведе 13 грудня свій архієрейський собор для підготовки до об'єднавчого собору.

Згідно з інформацією на сайті УПЦ КП, синод церкви вирішив скликати архієрейський собор саме у зв'язку з проведенням 15 грудня об'єднавчого собору.

При цьому в повідомленні відзначається, що на архієрейському соборі УПЦ КП мають внести зміни у статут церкви, аби уможливити процес об'єднання церков і створення єдиної православної церкви.

На думку УПЦ КП, об'єднавчий собор 15 грудня матиме архієрейський характер і право вирішального голосу на ньому матимуть "лише українські ієрархи".

"Присутність духовенства, чернецтва та мирян можлива лише без вирішального голосу", - йдеться в заяві.

УПЦ КП у своєму повідомленні відзначає, що висунення кандидатур на предстоятеля повинно відбуватися за процедурою, що "буде затверджена собором і передбачатиме, що кожен кандидат повинен під час висунення отримати відкриту підтримку передбаченої процедурою кількості членів собору".

Один член собору зможе висловити підтримку лише одному кандидату, кажуть в УПЦ КП.

Хто стане головою нової церкви?

Як стверджують співрозмовники ВВС у Константинополі, наразі ніхто не може точно назвати ім'я майбутнього предстоятеля церкви.

Усі ієрархи обговорюватимуть кандидатури у закритому режимі, й все вирішить таємне голосування.

Головним претендентом вважається 89-річний предстоятель УПЦ КП Філарет.

Сам Філарет публічно казав про прагнення очолити нову церкву.Копирайт изображения
Image caption

Саме майбутньому предстоятелю помісної церкви Вселенський патріарх вручить томос про автокефалію

В одній з останніх заяв він вказував, що ієрархи УПЦ КП висунуть його кандидатуру, а вже на соборі він дасть їм відповідь.

Проте і у Києві, і у Константинополі не приховують, що Філарет - не найкращий варіант для якнайширшого об'єднання.

Багато питань щодо його постаті є у представників УАПЦ, свої застереження до нього є і в ієрархів УПЦ МП, які підтримують автокефалію.

В українських ЗМІ альтернативою Філарету найчастіше називають 56-річного митрополита УПЦ МП Вінницького та Барського Симеона, а також патріаршого намісника, 39-літнього митрополита Переяславського і Білоцерківського УПЦ КП Епіфанія.

Учасники собору

В об'єднавчому соборі братимуть участь близько 45 ієрархів УПЦ КП, 14 представників УАПЦ, а також усі охочі ієрархи УПЦ МП.

Співрозмовники ВВС у Константинополі підтверджують, що запрошення на участь у соборі отримають усі ієрархи УПЦ МП в Україні.

Скільки з них погодяться - невідомо. 13 листопада собор УПЦ МП заборонив своїм представникам іти на об'єднавче зібрання помісної церкви й продублював рішення РПЦ розірвати спілкування з Константинополем.

Щоправда, того ж дня три ієрархи цієї церкви приїхали на зустріч до президента, де обговорювали автокефалію.

Від УПЦ МП у роботі собору, як припускають джерела у Києві, можуть взяти участь кілька десятків ієрархів (загалом їх понад 80). Чим їх буде більше, тим вони суттєвіше вплинуть на вибори предстоятеля.

Як вказують співрозмовники в Константинополі, ієрархи УПЦ МП, які не долучаться до нової церкви, для Вселенської патріархії лишатимуться єпископами православної церкви - з можливістю долучитись до нової церкви вже після собору.

Хочете отримувати головні матеріали в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram


Источник: 24tv.ua


Архієреї Української православної церкви Київського патріархату зустрінеться 13 грудня, щоб підготуватися до Об‘єднавчого собору, призначеного на 15 грудня.

Таке рішення 6 грудня на соборі УПЦ КП ухвалили владики.


Архієрейський собор повинен розглянути підсумки підготовчої роботи до Об‘єднавчого собору та ухвалити рішення щодо Об‘єднавчого собору 15 грудня 2018 року,
– написав у Facebook керівник інформаційного відділу УПЦ КП, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).


Під час собору щодо єдиної помісної автокефальної УПЦ право голосу повинні мати лише українські ієрархи – члени собору.


"Присутність духовенства, чернецтва та мирян можлива лише без вирішального голосу", – сказано в ухвалі собору УПЦ КП.


Окрім того, на соборі 13 грудня мають обговорити процедуру висування кандидатури предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ.


"Висунення кандидатур повинно відбуватися за процедурою, що буде затверджена собором і передбачатиме, що кожен кандидат повен під час висунення отримати відкриту підтримку визначеного процедурою числа членів собору", – повідомили в УКП КП.


Один член собору може висловити підтримку лише одному кандидату, а загальна кількість кандидатів визначиться за підсумками процедури висунення.


Об’єднавчий собор складатиметься з представників УПЦ КП, УАПЦ та ієрархів від Московського патріархату в Україні. Президія собору повинна включати представників від цих церков, зокрема – патріарха Філарета. Підсумки підготовки також мають представити на соборі УПЦ КП 13 грудня, який ухвалюватиме за ними рішення.


В УПЦ КП також пропонують, щоб після об’єднання кожен архієрей надалі очолював свою єпархію та зберіг свій титул до моменту об’єднання.


"А в майбутньому, протягом кількох десятиліть, звичайний поступовий процес церковного життя приведе до упорядкування територіальних меж єпархій відповідно до традиційного канонічного порядку", – додали в УПЦ КП.Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео 


Источник: fakty.ictv.ua

Під час Священного Синоду Української православної церкви Київського патріархату було визначено правила проведення Об’єднавчого собору, повідомляє прес-служба УПЦ КП.


Під час Собору право голосу має бути лише в українських ієрархів. Таке рішення пояснюється тим, що це Собор саме єдиної помісної автокефальної Української Православної Церкви.


– Президія Собору, яка вестиме його роботу, повинна включати представників від УПЦ КП, УАПЦ та ієрархів від Московського Патріархату в Україні, зокрема – Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, як Предстоятеля УПЦ КП, – йдеться у рішенні Синоду.


Читайте: В УПЦ КП назвали фейком відмову Філарета очолити помісну церкву


У Соборі можуть брати участь духовенство, чернецтво та миряни, проте у них не буде вирішального голосу. Якщо б їм надавалося таке право, то скликати Собор у зазначений час було б досить складно.


Під час висунення на Предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ кандидату доведеться отримати підтримку певного числа членів Собору. Проте кожен з них може підтримати лише одну кандидатуру.


До слова, Українська православна церква Московського патріархату відмовилася брати участь в Об’єднавчому соборі 15 грудня.


Источник: 5.ua

Священний синод Української православної церкви Київського патріархату скликає на 13 грудня 2018 року Архієрейський собор, повідомив на сторінці у Facebook речник УПЦ Київського патріархату, архієпископ Євстратій Зоря.


За його словами, Архієрейський собор повинен розглянути підсумки підготовчої роботи до Об'єднавчого собору та ухвалити рішення щодо нього.


Нагадаємо: Об'єднавчий собор Української православної церкви відбудеться 15 грудня 2018 року.Як повідомляв 5.UA, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Саме після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томосу як документа.Источник: espreso.tv
У Порошенка зробили заяву щодо ролі МП в об’єднаній церкві


6 грудня, 2018, 16:03
6 грудня, 2018, 16:03


Роль архієреїв Московського патріархату в об’єднаній церкві не відрізнятиметься від іншихПро це сказав директор націнституту стратегічних досліджень, радник президента України Ростислав Павленко, повідомляє Еспресо.TV."Їхня роль буде така сама, як архієреїв інших православних церков. Це участь в соборі, як рівноправних учасників і співзасновників нової незалежної єдиної церкви", - наголосив він.Павленко відмовився відповідати на питання, скільки представників Московського патріархату погодилися на об’єднання. • Нагадаємо, Петро Порошенко дійшов згоди зі Вселенським патріархом Варфоломієм щодо єдиної помісної церкви та звернувся до Верховної Ради за підтримкою ідеї створення . УПЦ КП та УАПЦ передали Порошенку  щодо автокефальної церкви в Україні.  постанову про підтримку звернення президента.
 • 11 жовтня Вселенський патріархат скасував анафему щодо патріарха УПЦ КП Філарета і визнав анексію Київської митрополії Москвою незаконною. Крім того, Вселенський патріархат  Українській церкві.
 • У РПЦ заявили, що Вселенський Патріарх . 15 жовтня РПЦ повністю . Вірянам РПЦ заборонили молитись у храмах Вселенського патріархату. Російська церква у Нью-Йорку . РПЦ оголосила Вселенського Патріарха Варфоломія "розкольником" та вимагає вибачень за Україну.
 • Церква, яка отримає Томос після об'єднавчого Собору, називатиметься . Україна та Вселенський патріархат  про співпрацю в рамках процесу надання Томосу про автокефалію.
 • Порошенко сказав, що Об'єднавчий собор українських церков відбудеться 15 грудня 2018 року.До теми
img

2 грудня, 2018
29 листопада, 2018
29 листопада, 2018
Читати також

 • img

  2 грудня, 2018


 • img

  3 грудня, 2018


 • img

  1 грудня, 2018


 • img

  1 грудня, 2018


 • img

  30 листопада, 2018


До теми
img

2 грудня, 2018
29 листопада, 2018
29 листопада, 2018Читати також


 • img

  3 грудня, 2018
 • img

  1 грудня, 2018
 • img

  1 грудня, 2018новини партнерів
6 грудня, 2018 четвер

6 грудня, 2018 четвер

5 грудня, 2018 середа
Источник: day.kyiv.ua

Священний синод Української православної церкви Київського патріархату скликає на 13 грудня Архієрейський собор.


Про це повідомив речник УПЦ Київського патріархату, архієпископ Євстратій Зоря на своїй сторінці у Facebook.
«Архієрейський собор повинен розглянути підсумки підготовчої роботи до Об‘єднавчого собору та ухвалити рішення щодо Об‘єднавчого собору 15 грудня 2018 року», – написав речник.


Источник: tyzhden.ua

Об'єднавчий собор, який запланований на 15 грудня, може тривати кілька годин, а може затягнутися  до кількох діб. Про це в четвер, 6 грудня, заявив представник Адміністрації президента Ростислав Павленко. Водночас він заявив, що сподівається на "оптимістичний сценарій". "Є оптимістичний сценарій і я дуже сподіваюся саме на нього. Це залежить від архієреїв у ті дні, які залишилися", – наголосив Павленко. За його словами, під час собору мають ухвалити статут єдиної церкви в Україні та обрати предстоятеля, якому і вручать Томос. Також Павленко зазначив, що наразі представники церков готують свої пропозиції, які ляжуть в основу статуту автокефальної церкви. "Головне – говориться про незалежну автокефальну церкву без обмежень і компромісів, без залежності, включно зі Вселенським патріархом. Архієреї представлять тексти до статуту, пропозиції будуть сформульовані і спрямовані на те, щоб вони вплелися в тіло Томосу", – підкреслив Павленко. Крім того, він додав, що наразі на представників українських церков чекають насичені дні і результат буде на соборі. Як повідомлялося, 5 грудня президент Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий Собор зі створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі святої Софії у Києві.   6 грудня речник УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що Священний синод Української православної церкви Київського патріархату повідомив, що на 13 грудня скликає Архієрейський собор, на якому планують ухвалити рішення щодо Об'єднавчого собору 15 грудня.  Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України. Також Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію. 11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.  


Источник: ukropnews.comУПЦ Київського патріархату скликає власний собор
Архієреї Української православної церкви Київського патріархату зустрінеться 13 грудня, щоб підготуватися до Об‘єднавчого собору, призначеного на 15 грудня.

Таке рішення 6 грудня на соборі УПЦ КП ухвалили владики.

Архієрейський собор повинен розглянути підсумки підготовчої роботи до Об‘єднавчого собору та ухвалити рішення щодо Об‘єднавчого собору 15 грудня 2018 року, – написав у Facebook керівник інформаційного відділу УПЦ КП, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

Під час собору щодо єдиної помісної автокефальної УПЦ право голосу повинні мати лише українські ієрархи – члени собору.

"Присутність духовенства, чернецтва та мирян можлива лише без вирішального голосу", – сказано в ухвалі собору УПЦ КП.

Окрім того, на соборі 13 грудня мають обговорити процедуру висування кандидатури предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ.

"Висунення кандидатур повинно відбуватися за процедурою, що буде затверджена собором і передбачатиме, що кожен кандидат повен під час висунення отримати відкриту підтримку визначеного процедурою числа членів собору", – повідомили в УКП КП.

Один член собору може висловити підтримку лише одному кандидату, а загальна кількість кандидатів визначиться за підсумками процедури висунення.

Об’єднавчий собор складатиметься з представників УПЦ КП, УАПЦ та ієрархів від Московського патріархату в Україні. Президія собору повинна включати представників від цих церков, зокрема – патріарха Філарета. Підсумки підготовки також мають представити на соборі УПЦ КП 13 грудня, який ухвалюватиме за ними рішення.

В УПЦ КП також пропонують, щоб після об’єднання кожен архієрей надалі очолював свою єпархію та зберіг свій титул до моменту об’єднання.

"А в майбутньому, протягом кількох десятиліть, звичайний поступовий процес церковного життя приведе до упорядкування територіальних меж єпархій відповідно до традиційного канонічного порядку", – додали в УПЦ КП.

Нагадаємо, 29 листопада Архієрейський синод Вселенського патріархату затвердив проект статуту майбутньої Української церкви. Також ухвалили рішення щодо тексту Томосу, однак його оприлюднять уже після Об'єднавчого собору. Під час Об'єднавчого собору мають обрати предстоятеля Автокефальної Помісної Православної Церкви та затвердити її статут. 5 грудня Президент України Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий собор відбудеться 15 грудня у Софійському соборі.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео

 

 • Олег Пономарь

 • Олег Пономарь

 • АндрС–й ОлексС–С”нко

 • Прес-центр штабу АТО

 • Юрий Бирюков

Источник: 5.ua

У Четвер, на брифінгу, радник Президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко заявив, що порядок денний Об'єднавчого собору Української православної церкви, який відбудеться 15 грудня у Святій Софії, включає три пункти – власне створення об'єднаної церкви, обрання її предстоятеля і затвердження статуту, повідомив "Укрінформ".


"У порядку денному Собору – власне створення об'єднаної церкви, ухвалення статуту і голосування за предстоятеля, який, як чітко сказано в запрошенні від Вселенського патріарха отримає з його рук Томос про автокефалію", – сказав Павленко.


Крім того, він поінформував, що екзархи Вселенського патріарха представлять українським архієреям до обговорення тексти пропозицій до статуту, сформульовані синодом Вселенського патріархату. За словами Павленка, вони базуються на позиціях Томоса про автокефалію і спрямовані на те, щоб "цей Томос імплементувати в тіло статуту незалежної церкви".


"Я думаю, що українських архієреїв чекають дуже насичені передсоборні дні, і в ході цих переговорів якраз має бути випрацювана та версія статуту, яка буде проголосована на соборі. Очевидно, буде вирішення і питання щодо того, хто буде предстоятелем і як ця церква керуватиметься далі", – наголосив посадовець.


Нагадаємо: священний синод Української Православної Церкви Київського Патріархату скликає на 13 грудня 2018 року Архієрейський собор, повідомив на сторінці у Facebook речник УПЦ Київського Патріархату архієпископ Євстратій Зоря.


Источник: antikor.com.ua

УПЦ КП збирає Архієрейський собор, щоб внести зміни до статуту Церкви
УПЦ КП збирає Архієрейський собор, щоб внести зміни до статуту Церкви


Синод УПЦ КП, який у четвер, 6 грудня, відбувся у Києві під головуванням Патріарха Філарета, обговорив процес церковного об’єднання та утворення єдиної помісної автокефальної Української Православної Церкви.


Синод прийняв рішення скликати Архієрейський Собор УПЦ КП на 13 грудня 2018 року для того, щоб прийняти “належні рішення щодо скликання і проведення 15 грудня 2018 року Надзвичайного Об’єднавчого Собору єрархів Української Православної Церкви”.


Йдеться про те, що у своїй діяльності Українська Православна Церква Київського Патріархату керується своїм Статутом про управління, зареєстрованим державою.


Оскільки Об’єднавчий процес передбачає ухвалення низки істотних статутних рішень, то потрібно скликати Архієрейський Собор, який єдиний має Право внесення змін та доповнень до Статуту, інформує РП.  На розгляд і підтвердження Архієрейського Собору 13 грудня будуть представлені підсумки спільної підготовчої роботи. Ухвалено рішення продовжити підготовку до Об’єднавчого Собору, що відбудеться 15 грудня.Теги статьи: ТомосФиларетУПЦ КПДата и время 06 декабря 2018 г., 18:07
   
ПросмотрыПросмотров: 10


КомментарииКомментарии:
divider.png
divider.png

Комментарии:
comments powered by

Источник: ukrreal.info

Таке рішення 6 грудня на соборі УПЦ КП ухвалили владики, - інформують "Українські реалії" з посиланням на 24tv.ua 
Архієрейський собор повинен розглянути підсумки підготовчої роботи до Об‘єднавчого собору та ухвалити рішення щодо Об‘єднавчого собору 15 грудня 2018 року,– написав у Facebook керівник інформаційного відділу УПЦ КП, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).
Під час собору щодо єдиної помісної автокефальної УПЦ право голосу повинні мати лише українські ієрархи – члени собору.
"Присутність духовенства, чернецтва та мирян можлива лише без вирішального голосу", – сказано в ухвалі собору УПЦ КП.
Окрім того, на соборі 13 грудня мають обговорити процедуру висування кандидатури предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ.
"Висунення кандидатур повинно відбуватися за процедурою, що буде затверджена собором і передбачатиме, що кожен кандидат повен під час висунення отримати відкриту підтримку визначеного процедурою числа членів собору", – повідомили в УКП КП.
Один член собору може висловити підтримку лише одному кандидату, а загальна кількість кандидатів визначиться за підсумками процедури висунення.
Об’єднавчий собор складатиметься з представників УПЦ КП, УАПЦ та ієрархів від Московського патріархату в Україні. Президія собору повинна включати представників від цих церков, зокрема – патріарха Філарета. Підсумки підготовки також мають представити на соборі УПЦ КП 13 грудня, який ухвалюватиме за ними рішення.
В УПЦ КП також пропонують, щоб після об’єднання кожен архієрей надалі очолював свою єпархію та зберіг свій титул до моменту об’єднання.
"А в майбутньому, протягом кількох десятиліть, звичайний поступовий процес церковного життя приведе до упорядкування територіальних меж єпархій відповідно до традиційного канонічного порядку", – додали в УПЦ КП.Нагадаємо, 29 листопада Архієрейський синод Вселенського патріархату затвердив проект статуту майбутньої Української церкви. Також ухвалили рішення щодо тексту Томосу, однак його оприлюднять уже після Об'єднавчого собору. Під час Об'єднавчого собору мають обрати предстоятеля Автокефальної Помісної Православної Церкви та затвердити її статут.5 грудня Президент України Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий собор відбудеться 15 грудня у Софійському соборі.
Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео


Источник: glavcom.ua

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко розповів, що порядок денний Об'єднавчого собору Української православної церкви, що відбудеться 15 грудня, включає три пункти. Про це повідомляє РБК-Україна.


За словами радника президента України, порядок денний Об'єднавчого собору включає створення церкви, обрання глави нової церкви та затвердження статуту.


«У порядку денному Собору - створення об'єднаної церкви, прийняття статуту і голосування за предстоятеля, який, як чітко сказано в запрошенні від Вселенського патріарха, отримає Томос про автокефалію», - пояснив Павленко.


Він розповів, що приблизно в передсоборні дні «повинна бути вироблена версія статуту, що буде проголосована на Соборі».


Павленко ще раз зазначив, що «на Соборі буде рішення про те, хто буде главою нової церкви, і як церква буде керуватися далі».

Нагадаємо, також Павленко заявив, що Об'єднавчий собор може тривати від декількох годин до декількох діб. За його словами, під час собору повинні прийняти статут єдиної церкви в Україні і вибрати предстоятеля, якому вручать Томос.


«У кожної зареєстрованої за законодавством України церкви є свій статут. Є напрацювання Синоду Вселенського патріархату, які спрямовані на те, щоб Томос був імплементований в статут нової незалежної церкви, тому версія, що буде вироблена архієреями і прийнята собором, стане статутом нової церкви», - заявив Павленко.


Раніше повідомлялося, що 15 грудня 2018 року в Києві відбудеться Об'єднавчий собор, на якому проголосять створення автокефальної Православної церкви в Україні, затвердять її статут і виберуть предстоятеля. Саме обраний предстоятель і отримає Томос про автокефалію.

Источник: fm-tv.com.ua


Архієреї Української православної церкви Київського патріархату вирішили зустрітися 13 грудня, щоб підготуватися до Об‘єднавчого собору 15 грудня. Таке рішення владики прийняли на соборі УПЦ КП 6 грудня - Українська правда. "Архієрейський собор повинен розглянути підсумки підготовчої роботи до Об‘єднавчого собору та ухвалити рішення щодо Об‘єднавчого собору 15 грудня 2018 року", - написав у Facebook керівник інформаційного відділу УПЦ КП, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря). Зазначається, що під час собору щодо єдиної помісної автокефальної УПЦ, повинні мати право голосу лише українські ієрархи – члени собору. "Присутність духовенства, чернецтва та мирян можлива лише без вирішального голосу", - йдеться в ухвалі собору УПЦ КП. Також на соборі 13 грудня мають обговорити процедуру висунення кандидатурна предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ. "Висунення кандидатур повинно відбуватися за процедурою, що буде затверджена собором і передбачатиме, що кожен кандидат повинен під час висунення отримати відкриту підтримку визначеного процедурою числа членів собору", - повідомили в УКП КП. Зазначається, що один член собору може висловити підтримку лише одному кандидату, а загальна кількість кандидатур визначиться за підсумками процедури висунення. Також в православній юрисдикції додали, що об’єднавчий собор буде складатися з представників УПЦ КП, УАПЦ та ієрархів від Московського патріархату в Україні. Зазначається, що президія собору повинна включати представників від цих церков, зокрема – патріарха Філарета. Підсумки підготовки також мають представити на соборі УПЦ КП 13 грудня, який прийматиме за ними рішення. Також в УПЦ КП пропонують, щоб після об’єднання кожен архієрей надалі очолював свою єпархію та зберіг свій титул до моменту об’єднання. "А в майбутньому, протягом кількох десятиліть, звичайний поступовий процес церковного життя приведе до упорядкування територіальних меж єпархій згідно традиційного канонічного порядку", - додали в УПЦ КП. 5 грудня, виступаючи на Форумі місцевого самоврядування в Києві, президент Петро Порошенко заявив, що 15 грудня відбудеться об'єднавчий собор, щодо української автокефалії. Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати томос про автокефалію православній церкві в Україні. Російська церква не визнає такого рішення і називає його неканонічним. Наразі точаться розмови навколо майбутнього предстоятеля об'єднаної української церкви. Зокрема, УАПЦ заявила, що не подаватиме кандидатуру на пост предстоятеля майбутньої помісної православної церкви. Предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, що єпархії будуть пропонувати власного кандидата, а на соборі оголосять рішення стосовно майбутнього голови. 29 листопада стало відомо, що синод Вселенського патріархату підготував конституційну хартію (статут) для української церкви. FM-TV ВСЕ НОВОСТИ ПО-РУССКИ ЗДЕСЬ ALL NEWS IN ENGLISH HERE

Источник: fm-tv.com.ua


Радник президента Ростислав Павленко не виключив, що Об'єднавчий собор може тривати від кількох годин до кількох діб, але є сподівання на "оптимістичний сценарій". Про це він сказав під час брифінгу у четвер - Українська правда. У нього запитали, чи триватиме Собор кілька годин або кілька днів? "Є оптимістичний сценарій і я дуже сподіваюся саме на нього. Це залежить від архієреїв у ті дні, які залишилися (до Об'єднавчого собору 15 грудня - ред.)", - відповів Павленко. За його словами, під час собору мають ухвалити статут єдиної церкви в Україні та обрати предстоятеля, якому і вручать томос. Він додав, що наразі представники церков готують свої пропозиції, які ляжуть в основу статуту автокефальної церкви. "Головне - говориться про незалежну автокефальну церкву без обмежень і компромісів, без залежності, включно зі Вселенським патріархом. Архієреї представлять тексти до статуту, пропозиції будуть сформульовані і спрямовані на те, щоб вони вплелися в тіло томосу", - розповів Павленко. Він додав, що наразі на представників українських церков чекають насичені дні і результат буде на Соборі. Як повідомлялося, архієреї Української православної церкви Київського патріархату вирішили зустрітися 13 грудня, щоб підготуватися до Об‘єднавчого собору 15 грудня. 5 грудня, виступаючи на Форумі місцевого самоврядування в Києві, президент Петро Порошенко заявив, що 15 грудня відбудеться об'єднавчий собор, щодо української автокефалії. Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати томос про автокефалію православній церкві в Україні. Російська церква не визнає такого рішення і називає його неканонічним. Наразі точаться розмови навколо майбутнього предстоятеля об'єднаної української церкви. Зокрема, УАПЦ заявила, що не подаватиме кандидатуру на пост предстоятеля майбутньої помісної православної церкви. Предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, що єпархії будуть пропонувати власного кандидата, а на соборі оголосять рішення стосовно майбутнього голови. 29 листопада стало відомо, що синод Вселенського патріархату підготувавконституційну хартію (статут) для української церкви. FM-TV ВСЕ НОВОСТИ ПО-РУССКИ ЗДЕСЬ ALL NEWS IN ENGLISH HERE

Источник: politerno.com.ua

Радник президента Ростислав Павленко не виключив, що Об’єднавчий собор може тривати від кількох годин до кількох діб, але є сподівання на “оптимістичний сценарій”.


Про це він сказав під час брифінгу у четвер.


У нього запитали, чи триватиме Собор кілька годин або кілька днів?


“Є оптимістичний сценарій і я дуже сподіваюся саме на нього. Це залежить від архієреїв у ті дні, які залишилися (до Об’єднавчого собору 15 грудня – ред.)”, – відповів Павленко.


За його словами, під час собору мають ухвалити статут єдиної церкви в Україні та обрати предстоятеля, якому і вручать томос.


Він додав, що наразі представники церков готують свої пропозиції, які ляжуть в основу статуту автокефальної церкви.


“Головне – говориться про незалежну автокефальну церкву без обмежень і компромісів, без залежності, включно зі Вселенським патріархом. Архієреї представлять тексти до статуту, пропозиції будуть сформульовані і спрямовані на те, щоб вони вплелися в тіло томосу”, – розповів Павленко.


Він додав, що наразі на представників українських церков чекають насичені дні і результат буде на Соборі.


Як відомо, архієреї Української православної церкви Київського патріархату вирішили зустрітися 13 грудня, щоб підготуватися до Об‘єднавчого собору 15 грудня.


Зокрема, президент Петро Порошенко, виступаючи на Форумі місцевого самоврядування у Києві заявив, що 15 грудня відбудеться об’єднавчий собор українських церков щодо автокефалії.


Источник: korupciya.com


Об'єднавчий Собор ієрархів українських православних церков, який запланований на 15 грудня, може тривати від кількох годин до кількох діб.Як передає "Укрінформ", про це розповів радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко на брифінгу в четвер, 6 грудня.
Він зазначив, що все залежатиме від роботи архієреїв в ті дні, які залишилися до проведення Собору. "Є оптимістичний сценарій, і я дуже сподіваюся саме на нього", — сказав Павленко.Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчанняТакож радник Порошенко спростував поширювані чутки про те, що Україна нібито не отримає автокефалію для своєї церкви. Він запевнив, що церква буде повністю самостійною і незалежною навіть від Вселенського патріархату.Варто нагадати, що 29 листопада Вселенський Патріархат затвердив текст Томосу і проект статуту незалежної української церкви. Також в Константинополі оголосили, що українська автокефальна церква буде називатися "Православна церква в Україні".5 грудня з'явилася інформація про те, що Філарет відмовився очолити об'єднану УПЦ, проте в Київському патріархаті різко прокоментували цю новину, порадивши дочекатися Собору.

The post Об’єднавчий Собор в Україні: озвучили важливий нюанс appeared first on Корупція Інфо.