• У ФСБ РФ звинуватили українських військових у незаконному перетині кораблями російського кордону

У ФСБ РФ звинуватили українських військових у незаконному перетині кораблями російського кордону

.

Источник: ТСН.ua

У ФСБ РФ заявили про незаконний перетин російського кордону в Азовському морі трьома українськими кораблями, "забувши" розповісти про таран і пошкодження одного з них.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби прикордонного управління ФСБ Росії в республіці Крим.

"Сьогодні вранці близько 7:00 за московським часом три кораблі Військово-морських сил України, порушуючи статті 19 і 21 Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права, що визначають право прибережної держави на гарантування безпеки в морському просторі, перетнули державний кордон Російської Федерації, неправомірно зайшли до тимчасово закритої акваторії територіального моря Російської Федерації", - заявили прикордонники.

Також у ФСБ заявили, що українська сторона нібито не подавала заявку про намір здійснювати перехід.

"До графіку проходу кораблі не включені. Кораблі небезпечно маневрують, не підкоряються законним вимогам російської влади", - додали російські прикордонники.

Як зазначається, нині українські військові кораблі продовжують рух до Керченської протоки, "в якій діє дозвільний порядок руху і стоянки суден, відповідно до графіка руху і розстановки судів, затвердженим капітаном російського морського порту".Окремо у РФ наголосили, що прикордонна служба ФСБ вживає "всіх заходів для гарантування безпеки судноплавства і регулювання руху суден в акваторіях Чорного, Азовського морів і Керченської протоки".

Водночас у Росії не коментують інцидент із пошкодженням українського рейдового буксиру “Яни Капу”.

Нагадаємо, раніше Командування ВМС ЗС України повідомило, що російський військовий корабель протаранив український буксир в Азовському морі. За даними українських військових, Росія вкотре порушила Конвенцію ООН з морського права та Договір про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки.