• 13 лютого. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

13 лютого. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

.

Источник: INTV.ua


1603 Помер Франсуа Вієт,французький математик; автор алгоритму розвязання квадратного рівняння (теорема Вієта), першим ввів буквенні позначення для коефіцієнтів алгебраїчних рівнянь. Народився 1540 року, дата народження невідома.


 


1633 Італійський астроном, фізик і філософ Галілео Галілей, звинувачений у єресі, прибув до Рима на судове засідання.У квітні він постав перед судом інквізиції і був змушений визнати себе винним в обмін на легше покарання. За наполяганням Папи Урбана VIII Галілей решту життя провів під домашнім арештом у своєму домі поблизу Флоренції.


 


1884 Народилась Наталія Полонська-Василенко,український історик.


 


1892 Народилась Марія Іванівна Литвиненко-Вольгемут,українська оперна співачка, педагог.


 


1895 Брати Луї й Август Люм'єр створюють перший кіноапарат.Цього дня Люм'єри запатентували "кінематограф", пристрій, що суміщав у собі функції кінокамери і проектора. Восени цього ж року вони провели з його допомогою перший публічний кіносеанс.


 


1903 Народився Жорж (Жозеф Крістіан) Сіменон,французький письменник, автор всесвітньо відомих детективів ("Мегре і волоцюга", "Потяг з Венеції", "Йде дощ").


 


1904 Народився Данило Скоропадський,український політичний і громадський діяч, син Гетьмана Павла Скоропадського; почесний голова Союзу Українців у Великобританії (1949).


 


1909 Народився Віктор Іванов,український кінорежисер ("За двома зайцями", "Ключі від неба"), сценарист, письменник.


 


1933 Народився Лев Перфілов,український актор ("Вино з кульбабок", "День кохання", "Кін-дза-дза", "Зелений фургон", "Місце зустрічі змінити не можна", "Легенда про Тіля", "Олеся").


 


1940 Михайло Булгаковзавершив роман "Майстер і Маргарита".


 


1945 Загинув у бою з енкаведістами полковник Дмитро Клячківський- командир УПА-Північ.


 


1956 В Антарктиді відкрито першу радянську наукову станцію "Мирний".Після розпаду СРСР всі арктичні станції колишнього Союзу узурпувала Російська Федерація. Перша і наразі єдина українська антарктична станція "Академік Вернадський" була передана Україні Великобританією у 1996 році.


 


1984 По смерті Юрія Андропова, котрий помер 9 лютого, генеральним секретарем Комуністичної партії СРСР був обраний 72-річний Костянтин Черненко; невдовзі він став і головою президії Верховної ради СРСР.У період його 13-місячного правління відбувся відвертий відхід від реформ, започаткованих Андроповим, і повернення зовнішньої та внутрішньої політики Радянського Союзу до часів брежнєвського "застою".Світлана Мормель
Олекса Янів